2022 Merkin ammunta, trap ja ratavuorot

04.05.2022

Pvä Klo Seuran nimi
9.5.2022
10.05.22
11.05.22
12.05.22
13.05.22
14.05.22
15.05.22
16.05.22
17.05.22
18.05.22 Talkoot klo 18.00 alkaen
19.05.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
20.05.22
21.05.22
22.05.22 12- 21.00
23.05.22
24.05.22
25.05.22 09-21 Pajumäen Hirvimiehet
26.5.2022 Helatorsati
27.5.2022 12- 21.00 Heikki Tiihonen
28.5.2022 18-21 Ammunnan ABC koulutus
29.5.2022 18-21 Pajumäen Hirvimiehet
30.05.22
31.05.22
1.6.2022 09-21
01.06.22 15-21 Tuusniemen Hirvimiehet
02.06.22 09-21 Susimäen Eränkävijät
02.06.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
03.06.22 09-21 09-21
04.06.22 09-15 Riistakosken Hirvimiehet
04.06.22 15-21 Tuusniemen Metsästysyhdistys
5.6.2022 Helluntai
6.6.2022 09-15 Munakkamäen Erä
06.06.22 15-21 Mäkijärven Metsämiehet
07.06.22 09-15 Etelä-Tuusniemen Erä-Veikot
07.06.22 15-21 Riistaveden Erämiehet
08.06.22 09-15
08.06.22 15-21 Rannansalon Erä
09.06.22 09-18
09.06.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
10.06.22 09-15
10.06.22 15-21 Pitkämäen-Lapinjärven Hirvimiehet
11.06.22
11.06.22 15-21
12.06.22 12-21 Pajumäen Hirvimiehet
13.06.22 09-15
13.06.22 15-21 Soitun Erä-Pojat
14.06.22 09-15
14.06.22 15-21 Tuusniemen Hirvimiehet
15.06.22 09-15 Tuusjärvi Haurangin Erämiehet
15.06.22 15-21
16.06.22 09-18 Riistaveden Metsästysyhdistys
16.06.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
17.06.22 09-15 Etelä-Tuusniemen Erä-Veikot
17.06.22 15-21 Munakkamäen Erä
18.06.22 09-21 Ammunnan ABC-koulutus
19.6.2022 09-21 Ammunnan ABC-koulutus
20.6.2022 09-15 Pajumäen Hirvimiehet
20.06.22 15-21 Susimäen Eränkävijät
21.06.22 09-15 Etelä-Tuusniemen Erä-Veikot
21.06.22 15-21 Riistaveden Erämiehet
22.06.22 09-15
22.06.22 15-21 Tuusniemen Metsästysyhdistys
23.06.22 09-18 Riistaveden Metsästysyhdistys
23.06.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
24.6.2022 EI AMMUNTAA, JUHANNUS
26.6.2022 12- 21.00 Tuusjärvi Haurangin Erämiehet
27.06.22 09-15 Munakkamäen Erä
27.06.22 15-21 Tuusniemen Hirvimiehet
28.06.22 09-15
28.06.22 15-21 Vehkalammin ms
29.06.22 09-15
29.06.22 15-21 SRVA
30.06.22 09-18 Etelä-Tuusniemen Erä-Veikot
30.06.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
01.07.22 09-15 Rhy
01.07.22 15-21 Juankoski Rhy
2.7.2022 09-12 Hirviammuntakoe (Riistakoski/Hartikainen)
2.7.2022 12- 21.00 Riistakosken Hirvimiehet
03.07.22 12- 21.00 SRVA
04.07.22 09-15
04.07.22 15-21 Mäkijärven Metsämiehet
05.07.22 09-15 Susimäen Eränkävijät
05.07.22 15-21 Munakkamäen Erä
06.07.22
06.07.22 15-21
07.07.22 09-18
07.07.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
08.07.22
08.07.22 15-21 Tuusniemen Hirvimiehet
09.07.22 09-12 Hirviammuntakoe (Tuusjärvi-Hauranki/Tirkkonen)
9.7.2022 12- 21.00 Tuusjärvi Haurangin Erämiehet
10.07.22 12- 21.00 Juurikkamäen Tapion-Pojat
11.07.22
11.07.22 15-21 Tuusniemen Metsästysyhdistys
12.07.22 09-15 Tuusjärvi Haurangin Erämiehet
12.07.22 15-21 Riistaveden Erämiehet
13.07.22
13.07.22 15-21
14.07.22 09-18 Munakkamäen Erä
14.07.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
15.07.22
15.07.22
16.07.22 09-12 Hirviammuntakoe (Vehkalampi/Multasuo)
16.7.2022 12- 21.00 Etelä- Tuusniemen Eräveikot
17.07.22 12- 21.00 Soitun Erä-Pojat
18.07.22 09-15 Pajumäen Hirvimiehet
18.07.22 15-21 Susimäen Eränkävijät
19.07.22
19.07.22 15-21 Rannansalon Erä
20.07.22
20.07.22 15-21 SRVA
21.07.22 09-18 Pitkämäen-Lapinjärven Hirvimiehet
21.07.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
22.07.22 09-15 Tuusjärvi Haurangin Erämiehet
22.07.22 15-21 Tuusniemen Hirvimiehet
23.07.22 09-12 Hirviammuntakoe (Enonsalon Erä/Halonen)
23.7.2022 12- 21.00 Enonsalon Erä
24.07.22 12- 21.00 Munakkamäen Erä
25.07.22 09-15 Riistaveden Metsästysyhdistys
25.07.22 15-21 Susimäen Eränkävijät
26.07.22 09-15 Juankoski Rhy
26.7.2022 15-21 Juankoski Rhy
27.7.2022 09-15 Juurikkamäen Tapion-Pojat
27.07.22 15-21 Juurikkamäen Tapion-Pojat
28.07.22 09-18 Riistavesi Metsästysyhdistys
28.07.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
29.07.22 09-15
29.07.22 15-21 Mäkijärven Metsämiehet
30.07.22 09-12 Hirviammuntakoe (Juurikkamäen Tapion pojat/Hallikainen P)
30.7.2022 12- 21.00 Juurikkamäen Tapion-Pojat
31.07.22 12- 21.00 Vehkalammin ms
01.08.22 09-15 Riistakosken Hirvimiehet
01.08.22 15-21 Tuusniemen Hirvimiehet
02.08.22
02.08.22 15-21 Riistakosken Hirvimiehet
03.08.22
03.08.22 15-21 Soitun Eräpojat
04.08.22 09-18
04.08.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
05.08.22 09-15
05.08.22 15-21 Vehkalammin ms
06.08.22 09-12 Hirviammuntakoe (Munakkamäen Erä/Voutilainen)
6.8.2022 12- 21.00 Munakkamäen Erä
07.08.22 12- 21.00 Etelä-Tuusniemen Eräveikot
 
08.08.22 09-15
08.08.22 15-21 Pajumäen Hirvimiehet
09.08.22
09.08.22 15-21 Susimäen Eränkävijät
10.08.22
10.08.22 15-21 Tuusjärvi Haurangin Erämiehet
11.08.22 09-18
11.08.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
12.08.22
12.08.22 15-21 Juankoski Rhy
13.8.2022 09-12 Hirviammuntakoe (Mäkijärven Metsämiehet/Andersin)
13.8.2022 12- 21.00 Mäkijärven Metsämiehet
14.08.22 12- 21.00 SRVA
15.8.2022 09-15
15.08.22 15-21 Talvisalon Seudun Hirvimiehet
16.08.22
16.08.22 15-21 Enonsalon Erä
17.08.22
17.08.22 15-21 Tuusniemen Metsästysyhdistys
18.08.22 09-18
18.08.22 18-21 Trap-ammunta, tuomari paikalla klo 18->
19.08.22
19.08.22 15-21 Riistaveden Erämiehet
20.8.2022 09-12 Hirviammuntakoe (Pajumäen Hirvimiehet/)
20.8.2022 12- 21.00 Pajumäen Hirvimiehet
21.08.22 12- 21.00 Tuusniemen Hirvimiehet
22.08.22
22.08.22 15-21 Riistakosken Hirvimiehet
23.08.22
23.08.22 15-21 Rannansalon Erä
24.08.22 09-15 Reserviläiset (rasanen.paavo@gmail.com)
24.8.2022
25.08.22 09-15 Juankoski Rhy
25.8.2022 15-21 Juankoski Rhy
26.8.2022
26.08.22 15-21 Juurikkamäen Tapion pojat
27.08.22 09-12 Hirviammuntakoe (Pitkämäen-Lapinjärven Hirvimiehet ry/E Räsänen)
27.8.2022 12- 21.00 Tuusjärvi Haurangin Erämiehet
28.08.22 12- 21.00 SRVA
29.08.22 09-15 Toivalan Riistamiehet Vesa Rosenberg, 54.rosenberg@gmail.com
29.8.2022 15-21 Pajumäen Hirvimiehet
30.08.22
30.08.22 15-21 Tuusniemen Metsästysyhdistys
01.09.22 09-21 Etelä-Tuusniemen Erä-Veikot
02.09.22
03.09.22 09-12 Hirviammuntakoe (Rannansalon Erä/A Kervinen)
3.9.2022 12- 21.00 Rannansalon Erä
04.09.22 12- 21.00 Västinniemi
5.9.2022 09-21 Mäkijärven Metsämiehet
 
06.09.22 09-21 Tuusjärvi Haurangin Erämiehet
07.09.22 09-21 Soitun Eräpojat
08.09.22 09-21 Tuusjärvi Haurangin Erämiehet
09.09.22 09-21 Mustapannu Ry
10.9.2022 09-12 Hirviammuntakoe (Riistaveden Erämiehet/T Karttunen)
10.9.2022 12- 21.00 Juurikkamäen Tapion pojat
11.09.22 12- 21.00 Juankosken Rhy
12.9.2022 09-21 Toivalan Riistamiehet Vesa Rosenberg
13.9.2022 09-21 Enonsalon Erä
14.09.22 09-21 Pitkämäen-Lapinjärven Hirvimiehet
15.09.22 09-21 Talvisalon Seudun Hirvimiehet
16.09.22 09-21
17.09.22 09-12 Hirviammuntakoe (Riistaveden Metsästysyhdistys/Rusanen)
17.9.2022 12- 21.00 Riistaveden Metsästysyhdistys
18.09.22 12- 21.00 Pajumäen Hirvimiehet
19.09.22
20.09.22 09-21 Tuusniemen Metsästysyhdistys
21.09.22 09-21 Etelä-Tuusniemen Erä-Veikot
22.09.22 09-21 Mustapannu Ry
23.9.2022 09-21 Juankosken Rhy
24.9.2022 09-12 Hirviammuntakoe (Soitun Eräpojat/Laukkanen)
24.9.2022 12- 21.00
25.09.22 12- 21.00 Riistaveden Metsästysyhdistys
26.09.22 09-21 Pajumäen Hirvimiehet
27.09.22 09-21 Mäkijärven Metsämiehet
28.09.22
29.09.22
30.09.22 09-21 Mustapannu Ry
1.10.2022 09-12 Hirviammuntakoe (Susimäen Eränkävijät/Kakkonen)
1.10.2022 12- 21.00 Susimäen Eränkävijät
02.10.22
03.10.22
04.10.22
05.10.22 01.09.21 Tuusniemen Metsästysyhdistys
06.10.22
07.10.22 09-21 Västinniemi
8.10.2022 09-12 Hirviammuntakoe (Etelä-Tuusniemen Eräveikot/Huumonen)